Mikołaj, renifery i świąteczna aura

6 pomysłów na stworzenie świątecznej aury

 

Zbliżające się święta to cały proces przygotowań. Warto zadbać o stworzenie maluchowi niezwykłej atmosfery, którą długo będzie wspominał. Choinka ozdobiona samodzielnie wykonanymi ozdobami, lub ręcznie zrobione prezenty,  z pewnością zachwycą zarówno najmłodszych jak i obdarowywaną rodzinę. Poniżej przedstawiamy 6 prostych pomysłów na wyczarowanie magii świąt.

bombki

  1. Oryginalne kartki

Wysyłanie kartek Bożonarodzeniowych powoli staje się reliktem przeszłości, natomiast wykonana własnoręcznie przez malucha, z pewnością wywoła na twarzach obdarowanych szeroki uśmiech. Można zaproponować dziecku użycie bardziej niekonwencjonalnych materiałów (np. wyklejenie na okładce choinki z guzików) lub dodanie wspólnego zdjęcia. Niech w ruch pójdą brokat, koraliki i wstążki, a ogranicza najmłodszych tylko wyobraźnia.

  1.  Mały filmowiec

Krótki film z życzeniami, oraz scenami z codziennego życia malucha jest idealnym prezentem np. dla dziadków. Potrzebna będzie co prawda pomoc rodzica, natomiast efekt mile zaskoczy rodzinę. Razem z dzieckiem, omówcie co chcecie zawrzeć w nagraniu i cieszcie się wspólną zabawą w filmowców:)

  1. Świąteczna ramka

Ramka na zdjęcie jest świetnym pomysłem na uwiecznienie wigilijnych wspomnień. Razem z maluchem poszukajcie rozkompletowanych puzzli, świątecznych symboli (np. wykonanych z papieru małych choinek lub bałwanków).  Za pomocą znalezionych skarbów i mocnego kleju ozdabiamy starą ramkę na zdjęcia. Satysfakcja z efektu gwarantowana!

chlopak

  1. Klimatyczny stroik

Żeby poczuć świąteczną magię, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Stroik wykonany z szyszek, pomalowanych farbami lub sprayem z pewnością nada mieszkaniu wyjątkową atmosferę.  By urozmaicić efekt można dodać trochę gałązek świerka lub sosny, ozdoby choinkowe, wstążki, owoce.

  1. Słodka magia świąt

Pieczenie i ozdabianie świątecznych pierniczków to świetna zabawa! Nic nie cieszy tak, jak samodzielnie wykonane i dekorowane ciastka, które później można powiesić na choince lub podarować najbliższym. Wybór ozdób na rynku jest ogromny – od polew i posypek do lukrowych śnieżynek i perełek. Maluch z pewnością ochoczo zabierze się do zabawy w kucharza. Dodatkowo, efekty waszej pracy będą przepyszne:)

  1. Śniegowe szaleństwo

Okno udekorowane śniegiem w sprayu, będzie piękną dekoracją na święta i wprowadzi do domu zimową atmosferę, niezależnie od pogody za oknem. Taką ozdobę bardzo łatwo wykonać samemu, według własnych upodobań i potrzeb. Dzieci będą zachwycone wykonywaniem i efektem na szybie – niezbędny jest tu oczywiście nadzór dorosłego. Do wykonania wzoru na szybie bardzo przydatne są szablony, które można przygotować samodzielnie z tektury lub kupić w sklepie. Wybierz świąteczny motyw: mogą to być np. gwiazdki, bałwany, ale też litery, które ułożą świąteczny napis. Śnieg w sprayu jest łatwo zmywalny – dlatego można z nim śmiało eksperymentować.